Учествовали смо у конкурсу ,,Не прљај немаш изговор“

У току јануара и фебруара месеца ученици и наставници наше школе израдили су еко – шах и како би учествовали у конкурсу ,,Не прљај немаш изговор“ СББ фондације. Рад за ово такмичење је била израда шаховских гарнитура од пластичних флаша. Од различитих флашица за воду, скове и друге напитке, резањем, савијањем, лепљењем и бојењем обликоване су шаховске фигуре. Шаховска послога ,,плоча“ је изражена ос старе пластичне мушеме. Направљене су чњтири шаховске гарнитуре које омогућавају да ученици у границама својих могућности овладају основама шаховске игре. Цео пројекат смо назвали ,,Кад порастем бићу велемајстор“.